Pradžia Forumai Techniniai klausimai Atitvarų šiluminė varža Atitvarų šiltinimas iš vidaus

Šioje temoje yra 2 atsakymai, 2 dalyviai, ją paskutinį kartą atnaujino  nePetras prieš 2 m. 11 mėn..

Rodomi 3 įrašai - nuo 1 iki 3 (viso: 3)

Atitvarų šiltinimas iš vidaus


 • nePetras
  Participant
  nePetras

  Sveiki, tikriausiai ne vienas turėjot reikalų… ir visi žinot, kad apšiltinimas iš vidaus – kraštutinė priemonė + STR 2.05.01:2013 „PASTATŲ ENERGINIO NAUDINGUMO PROJEKTAVIMAS“ yra punktas:

  57. Kai projektuojant pagal iki 1992 metų galiojusių statybos teisės aktų reikalavimus pastatytų pastatų atitvarų apšiltinimą iš vidinės atitvarų pusės neatliekami atitvaros drėgminės būklės po jos apšiltinimo skaičiavimai, siekiant išvengti neleistino santykinio oro drėgnio padidėjimo ir kondensacijos iš vidaus apšiltintų atitvarų sandūrose su pertvaromis ir perdangomis, iš atitvarų vidaus įrengto papildomo termoizoliacinio sluoksnio suminė šiluminė varža Ri.sum (m2*K/W) neturi būti didesnė už nurodytą 16 lentelėje, o vidinėje atitvaros pusėje turi būti įrengtas garinės izoliacijos sluoksnis.

  ir ten apribojimas, kad max varža tokios sienos gali būti 2,5. T.y. tolima žalia iki norminių reikalavimų net B/C klasei.

  Kitaip tariant, jei neturi softo, skaičiuojančio rasos tašką ir laikotarpio, per kurį drėgmė šalinasi iš sienos (kaip suprantu, šitą turėtum kažkaip aiškinamajame rašte pateikti kaip eksploatavimo sąlygas), tai nesuprojektuosi pakankamai termoizoliacijos? Gal kas susidūrėt? U-wert, kaip suprantu, mokamas, be to, tik vokiškai?

  danila
  danila
  Participant
  daniladanila

  kiek pamenu tai seniau u-wert buvo nemokama. Dabar matau ir jau anglų kalbą galima pasirinkti:
  https://www.u-wert.net/u-wert-rechner/?


  nePetras
  Participant
  nePetras

  aha, veikia. kad ją kur tą vokiečių :) einu nagrinėtis. Gal pavyks kokią ataskaitą sugeneruot į projektą įdėt.

Rodomi 3 įrašai - nuo 1 iki 3 (viso: 3)

Prisijunkite, jei norite atsakyti į šią temą.