Šioje temoje yra 5 atsakymai, 6 dalyviai, ją paskutinį kartą atnaujino  AndriusBilk prieš 10 mėn..

Rodomi 6 įrašai - nuo 1 iki 6 (viso: 6)

Betonavimo laikas

 • Valensas
  Valensas
  Participant
  ValensasValensas

  sveiki,
  projektuojame g/b monolitines konstrukcijas, o kai vykdo darbus, kada galima jau pradėti antrą aukštą kelti? projektinį stiprumą betonas pasiekia po 28 dienų, bet juk tiek tikrai niekas nelaukia, tai gal kas nors žinote, kiek reikia laukti dienų ir gerai būtų, kad nurodytumėte savo žinių šaltinį :)

  danila
  danila
  Participant
  daniladanila

  jop čia teisybė, dar nemačiau tokių statybininkų, kurie lauktų kol betonas pasieks savo pilną projektinį stiprį. Kiek teko susidurti, tai jau 10-12 dienoje darbai vyksta pilnoje eigoje. tokiu atveju tikslinga modelyje primesti tarkim procentaliai koks stipris bus 10 dienoje ir užduoti tokį stiprį, tuomet galima matyti kokios įražos pasireiškia perdangoje ir pan. Bet juk niekada anksčiau laiko pastolių nenuima visų. gal ką ne taip pasakiau, bet turėtumėte suprasti;)

  Vygantas
  Vygantas
  Participant
  VygantasVygantas

  Pamenu dar kai statybose dirbau 5dienį išbetonuojam lizdą, pirmadienį, antradienį jau koloną statome :D. O šiaip pamenu kažkoks meistriukas užsiminė kai buvau studentas praktikoje, jog jie laukia maždaug 70proc projektinio betono stiprio ir tada pradeda toliau betonuoti sekantį aukštą, bet klojinių dar neardydavo.

  Marius
  Marius
  Participant
  MariusMarius

  Betonas turi pasiekti 75% savo stiprio tada galima atlikti sekancius darbus. Bet ne visada laikomasi tokiu nurodymu :) statybu technologijoj turetu kazkur but sitie nurodymai.  Participant

  СНиП РК 5.03-37-2005 НЕСУЩИЕ И ОГРАЖДАЮЩИЕ КОНСТРУКЦИИ (СНиП 3.03.01-87) yra informacija apie tai kada galima vaikščioti, statyti klojimnius (1,5MPa), kada nuimti klojinius (70%) ir t.t. O iš knygos „Руководство по прогреву бетона в монолитных конструкциях“ įdedu lentelę kada koks betono stiprumas prognozuojamas. Dar galima pasiskaityti http://apk-e.ru/articles/Prochnost_Beton.php. Turėtų būti ir lietuviški standartai ta tema, nežinau.
  betonostiprioaugimas.pdf


  AndriusBilk
  Participant
  AndriusBilk

  Darbai su betonu sudėtingas reikalas, tam reikia geros keliamosios technikos: keltuvų, kranų…

Rodomi 6 įrašai - nuo 1 iki 6 (viso: 6)

Prisijunkite, jei norite atsakyti į šią temą.