Pradžia Forumai Užsakovai Užsienio rinka Evakuaciniai isoriniai gaisriniai laiptai

Šioje temoje yra 14 atsakymų, 4 dalyviai, ją paskutinį kartą atnaujino  Aurimas prieš 6 m. 6 mėn..

Rodoma 15 įrašų - nuo 1 iki 15 (viso: 15)

Evakuaciniai isoriniai gaisriniai laiptai


 • wanadoo
  Participant
  wanadoo

  Tokia problemele iskilo, padariau gaisrinius isorinius laiptus juso pagamino nuvaziavo sumontavo, atejo svedu komisija priduot ir pareiske kad plotis turi buti 900mm pakopos o ne 800mm, taigi daba reik kazkaip issisukti is padeties kad nereiketu perdarineti, pasikuiciau po swedu normas radau toki lakoniska apibrezima:

  Passagemått i utrymningsväg
  Utrymningsvägar ska utformas med sådan rymlighet och framkomlighet att de
  kan betjäna det antal personer de är avsedda för.
  Allmänt råd
  Bredden i utrymningsvägar bör inte understiga 0,9 meter. I utrymningsvägar
  från brandceller som är avsedda för fler än 150 personer bör bredden inte
  understiga 1,2 meter.

  Passage Dimensions in evacuation
  Escape routes should be designed with such spaciousness and accessibility to the
  to serve the number of people they are intended.
  General advice
  The width of escape routes should not be less than 0.9 meters. The escape
  from compartments that are designed to carry more than 150 people, the width should not
  less than 1.2 m.

  taigi raso maziausias evakuaciniu keliu plotis turetu buti 0.9 m o juk keliai tai yra durys, koridoriai ir t.t bendrinis zodis apimantis daug dalyku, taciau niekur nieko neradau apie pacius isorinius laiptus gaisrinius ir ju reikalavimus del plocio svedu normose.Taciau musu gaisrines saugos STR yra toks punktas butent apie laiptus:

  STR 2.01.04 2004 Gaisrinė sauga. Pagrindiniai reikalavimai

  1. Žmonėms evakuoti skirti laiptai ir laiptinės skirstomi į tipus:

  1.1. laiptų tipai:

  1.1.1. 1 tipo – vidiniai, įrengti laiptinėse;

  1.1.2. 2 tipo – vidiniai atviri;

  1.1.3. 3 tipo – išoriniai atviri;

  1. 3 tipo laiptinės turi būti įrengiamos iš ne žemesnės kaip A2 degumo grupės statybos produktų ir blokuojamos prie aklinų (be langų) pastato sienų, kurių atsparumas ugniai ne mažesnis kaip REI 30. Nuo šių laiptinių iki pastato langų turi būti ne mažesnis kaip 1 m atstumas. Šios laiptinės turi turėti aikšteles evakuacinių išėjimų lygyje, ne mažesnio kaip 1,2 m aukščio apsauginius turėklus. Laiptų nuolydis turi būti ne didesnis kaip 1:1, plotis – ne mažesnis kaip 0,7 m. Išėjimų į šiuos laiptus durys turi atsidaryti iš patalpų vidaus.

  taigi kadangi tie laiptai pagal uzduoti atitiko 3 tipo laiptus tai as ir dariau panasiai pagal esamus pastato matmenys ir parinktas konstrukcijas, man kaip tik tiko 800mm plocio pakopos todel net negalejau pagalvoti kad uzklius kazkam, juolab kai Lietuvoje esam padare ne viena ir ne du isorinius evakuacinius laiptus su 800mm plocio pakopomis.

  taigi po visos sitos litanijos pagr klausimas butu gal kas zinote ar isvis egzistuoja laiptu reglamentavimas butent gaisriniu isoriniu laiptu euronormose? gal kazkokie bendri standartai priimti yra visai europos sajungai jeigu toks dokumentas egzistuotu ir galbut ten butu aprasyta minimalus plotis gal pavyktu susitarti su tuo inspektoriumi kad visgi priimtu tuos laiptus… visa sita makalyne uzvire del isisenejusios problemos-bendravimo trukumo ir aplaidumo is svedu puses..


  Donatas
  Participant
  Donatas

  Objektas Lietuvoje? Pagal kokias normas reikejo projektuoti? Jie pagal LT normas, tai ta Svedu komisija gali sneketi ka nori, jei pagal Svedu, tau jokie STR ir kiti LT galiojantys popieriukai nepades.


  wanadoo
  Participant
  wanadoo

  objektas svedijoje, pagal kokias normas reikejo projektuoti? man buvo parodyta architekturiniai breziniai ir pasakyta sugalvok kaip, as net pats savarankiskai vaziavau ten viska matuotis ir t.t nebuvo man pakistas joks lapas kad daryti taip ar anaip ir juolabiau neivardinta pagal kokias normas daryti, todel atsizvelgdamas i anksciau darytus laiptus 800 ir padariau, na ziuresim kaip bus, jei nesutiks teks perkeisti pakopas pacias, reikejo iskarto daryt su juostom gal butu buve gerai, o kai panaudojau lovi tai ir susitrauke vieta pakopai.. na as jiem pasiunciau paaiskinima kodel butent buvo priimtas toks sprendimas gal patikes, kad atseit pas juos nebuvo normu apie laiptus o pas mus lietuviskos buvo uztai taip ir padarem gi tuo labiau uzsakineja laiptus is kitos valstybes tai manau turejo buti suteikta dokumentacija kas kur ir kaip o ten dzin nieks neidomu buvo.

  Valensas
  Valensas
  Participant
  ValensasValensas

  nepavydžiu tokios problemėlės.
  mes švedams kai laiptus darėme irgi problemų turėjome, buvo gb, paskui teko pribetonuoti ir pan.
  realiai pykau ant švedų, tipo užduoties normalios nedavė ir pan.,
  bet manau turėjome griežtai pasakyti – atsiųskite užduotį su reikalingu pločiu, matmenimis, kur kas turi būti, o ne patys daryti pagal pusėtiną užduotį.
  be reikalo tu lietuviškas normas mini jiems, kad pagal jas darėte, sakys visai nusisvaigsta žmogus, prie ko čia Švedijoje lietuviškos normos? :)


  wanadoo
  Participant
  wanadoo

  tai va to ir bijau 😆 nu bet ne per mane viena ejo visi tie breziniai ir t.t ir ne nuo manes vieno viskas priklause yra kaip yra nesusitars teks perdaryti

  Valensas
  Valensas
  Participant
  ValensasValensas

  gal galėtum pasakyti, kad nedavė gaisrinės projekto dalies? mes tokią turėjome savo pastatui ir ten buvo reikalavimai praėjimams, durims aprašyti. Tai bent nereiktų už savo pinigus taisyti…?


  wanadoo
  Participant
  wanadoo

  as is pradziu gavau neryskius architekturines dalies breziniu svisiskai be jokios tekstines dalies, net pas pati architekta pakopos buvo 860 plocio, patys svedai keike savo projektuotojus nes viskas netiko ir viskas blogai buvo teko tik pradejus pamatus lieti is esmes perdaryti projekta, vien zodziu labai chebra panasiai varo kaip ir pas mus Lietuvoj :D

  Valensas
  Valensas
  Participant
  ValensasValensas

  tai visi taip pat dirba, nėra ten jokių stebuklų tam užsienyje. bet vistiek bėda yra, o kaip išspręsti nenukenčiant?
  kokią gavai užduotį pagal tai ir padarei – bet irgi šiek tiek netiesa, pas jį 860, pas tave 800…nors gal pas tave su laiptasijomis irgi 860, gali apsimesti durneliu, bet supranti, kad ne visai tesinga…
  laiptai – architektūrinė dalis, ta prasme, jų patogumą ir plotį ir pan. jie apsprendžia, todėl reikia išsireikalauti užduotį, kad jei būtų problemų, turėtum ką parodyti. Ir visą laiką reikia taip dirbti.
  Aišku dabar jau laikrodžio atgal nepasuksi.


  wanadoo
  Participant
  wanadoo

  su siju plociais gaunasi kad laiptu plotis yra 910mm tai jo galima dura stumt bet kas patikes..

  kiek dabar radau internete tai euronormos raso kad minimalus plotis yra 1 metras.


  Donatas
  Participant
  Donatas

  Jei evakuacijai reikia 900mm tai nieko nepakeisi, bet is esmes cia turejo tau architektai uzduoti duoti, o tavo problema tik tame, kad pagal savo nuomone padarei ir neissireikalavai uzduoties. Ne konstruktoriams spresti praejimu plocius ir panasius dalykus. Jau esu ne karta pasimokes ir 101 karta perdarinejes, tai kol nera uzduoties patvirtintos is architekto, tai nedarai ir tiek, nes po to pataisyti uztrunka panasiai laiko, kiek is naujo padaryti.
  Aisku dar gali buti taip, kad statybininkai susitars su Svedu komisija ir jie to nepastebes :D nu bet cia manau tik LT, Rusijoje ir Baltarusijoje taip galima :D


  Aurimas
  Participant
  Aurimas

  tai kad gaisriniuose reiklavimuose rašo „133. 3 tipo laiptai turi turėti aikšteles evakuacinių išėjimų aukštyje, ne mažesnio kaip 1,2 m aukščio apsauginius turėklus. Laiptų nuolydis turi būti ne didesnis kaip 1:1, plotis – ne mažesnis kaip 0,85 m. Durys išeiti į šiuos laiptus turi atsidaryti iš patalpų vidaus.“
  iškur 70cm? kopėčios yra ne siauresnės nei 70cm.

  o gamybos pramonės ir sandėliamo pastatų gaisrinėse taisyklėse išvis: „Gamybos, pramonės ir sandėliavimo statiniuose laiptų plotis turi būti ne mažesnis už plačiausio išėjimo iš aukšto į laiptinę plotį, tačiau ne mažesnis kaip:
  27.1. 0,9 m – vedančių iš patalpų, kuriose būna 15 ir mažiau žmonių;“


  wanadoo
  Participant
  wanadoo

  na is bedos tai tas minusas nebus zveriskas, padarys L formos laikiklius ant lovio virsaus ir uzsuks 900 pakopas o tas 800 pakopas parsivesim namo ir sueis ant lietuvisku laiptu ar parsiduos atgal, svarbu nereikes pjaustyt visos konstrukcijos velniop, dar tas siek tiek guodzia, matyt isivaziavau ir ipratau pats sprendimus priiminet nes dazniausiai taip ir darau, turiu galvot viska nuo a iki z tiek forma tiek didi tiek visus kitus niekalus. Kaip ten sako zmones jei darai kelis darbus tai kogero nei vieno tinkamai neiseis atlikt..

  tam str kur parasiau auksciau atsidariau as ji ir ten 14 puslapi buvo ta pastraipa apie 0.7m plocio gal tada isleidimo datos skiriasi ar kas

  Valensas
  Valensas
  Participant
  ValensasValensas

  na taip, nieko čia nepadarysi aš irgi BFS 2011:26 standarte randu, kad
  Escape routes should have a clear width of at least 0.90 m.
  tai manau čia to ir reikėjo prisilaikyti.
  Nu kaip ir sakai, pamoka bus :) tik čia ne vien laiptus liečia, o ir visa kita.


  wanadoo
  Participant
  wanadoo

  gal apeliuot i ta clear width 0.9m ir sakyt kad tarp tureklu pas mus ir gaunasi ~900mm ]—-[ tokiu principu itaisyta pakopa


  Aurimas
  Participant
  Aurimas

  Tai arba ginčijies arba pataisai. Mano manymu čia reiktų klaidą pripažint ir ištaisyt..

  Prisimenu tik pradėjęs dirbt vienai gamyklai priprojektavau metalinių takelių, kai kurie ir kaip evakuaciniai gavosi, o turėklai 1.1m aukščio. Priduodant gaisrininkai nepasirašė kol tutėklų nepaaukštino iki 1,2m o buvo virš 200m bendras ilgis.. :/ nu bet paaukštino ir užmiršta :)

Rodoma 15 įrašų - nuo 1 iki 15 (viso: 15)

Prisijunkite, jei norite atsakyti į šią temą.