Pradžia Forumai Pamatų projektavimas Seklieji pamatai FPSF pamatai Lietuvoje

Šioje temoje yra 2 atsakymai, 3 dalyviai, ją paskutinį kartą atnaujino Minde Minde prieš 1 m. 5 mėn..

Rodomi 3 įrašai - nuo 1 iki 3 (viso: 3)

FPSF pamatai Lietuvoje


 • giedriuss
  Participant
  giedriuss

  norėjau paklausti ar yra kam tekę Lietuvoje projektuoti nuo įšalo apsaugotus sekliuosius pamatus su grindimis atskirai nuo juostos (1)? Kažkaip internete, jokios info, kad Lietuvoje kas būtų tokius projektavęs/statęs. Įdomu kokios priežastys, nes šių pamatų įrengimas būtų net pigesnis ir paprastesnis už gręžtinius su rostverku pamatus.

  Truputį perteiksiu esmę, ką reiškia tas FPSF pavadinimas. Priklausomai nuo grindų apšiltinimo FPSF įrengiama dviem būdais: kai U > 0.2, FPSF = praktiškai, tai ką mes Lietuvoje vadiname plokštuminiu pamatu, kai U <= 0.2, juostinis pamatas įgilintas apie 40 cm, kurį nuo įšalo saugo pro grindis einanti šiluma (visą sezoną patalpose temperatūra negali būti žemesnė nei 18C) ir sijonas.

  Šiame dokumente (1) pateikti brėžiniai ir įgilinimo, sijono dydžiai priklausomai nuo klimato zonos. Lietuvos Air-Freeze Index apie 2000.

  Susimąsčiau, kadangi šitie pamatai praktiškai tas pats kas poliniai tik be poliu, įdomu ar Lietuvoje, A, A+ namuose su populiariais gręžtiniais pamatais, nepalenda įšalas po grindimis? Nes juk tokios grindys mažai praleidžia šilumą, o be to retas kas daro sijonus ir drenažą.

  (1) Frost-Protected Shallow Foundations guide – https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=3&ved=2ahUKEwif85qB5O7cAhXBzqQKHRTTDhoQFjACegQIBRAC&url=https%3A%2F%2Fwww.homeinnovation.com%2F~%2Fmedia%2FFiles%2FReports%2FRevised-Builders-Guide-to-Frost-Protected-Shallow-Foundations.pdf&usg=AOvVaw0l78HyafKx_cDk8mBmWgPo


  GintarasJocius
  Participant
  GintarasJocius

  Labas,

  1.Galima projektuoti tokius pamatus, nuo aukščio ir pločio santykio toks pamatas gausis arba seklusis arba gilusis tranšėjinis. Tuo skirsis ir skaičiavimo metodika. Dėl sklypo reljefo žemėjimo, toks pamatas jau turėtų būti gilusis tranšėjinis, nes beveik visada vienas pastato kampas turi pakilti aukščiau negu kitas. To pasekoje esi priverstas gilinti visą pamatą.

  2.Tačiau toks pamatas, visiškai turėtų netoleruoti lenkimo momentų arba jie turi būti minimalūs, nes kitaip virs lauk. Kaip žinome architektai labai mėgsta visokius pribumbasus, kuriems jau tokie pamatai ko gero nebetiktų.

  3.Dažniausiai paviršiuje būna labai prastas gruntas ir projektuojant tokį pamatą gali tekti iškasti blogą gruntą ir užpilti geru, sutankinimo rodiklis iki 0,90-92, kurį reikės matuoti, gauti gero žvyro, nustatyti užpilamo grunto plotį, o tai užtrunka. O šiuo atveju pamatų ir pagrindų knygoje 2012 m rašoma, jog neretai ekonomiškesnis sprendimas yra giliųjų pamatų įrengimas 218 psl. Net neabejoju, jog dažnu atveju toks procesas būtų reikalingas.

  4.Sijoną ir drenažą visuomet būtina įrengti projektuojant pamatus aukščiau įšalo gylio. Jeigu be jų projektuojama, tai visur gali įšalas palįsti.

   

  Minde
  Minde
  Participant
  MindeMinde

  Kaip ir Gintaras rašė, o aš tik paliudysiu, kad 8/10 projektavimo atvejų sekliųjų juostinių šiais laikais neišeina padaryt nes visur piltiniai gruntai. >>0.4m. Už jų kažkas minkšto.

  Renkiesi tarp GP arba PP. GP –  jei ne smėlis ir tvirtas gruntas <3m ir nėra GVL aukšto. Visais kitais atvejais PP.

   

Rodomi 3 įrašai - nuo 1 iki 3 (viso: 3)

Prisijunkite, jei norite atsakyti į šią temą.