Pradžia Forumai Bendras Klubas Konstruktorių susitikimas 2012.12.14

Šioje temoje yra 18 atsakymų, 8 dalyviai, ją paskutinį kartą atnaujino Valensas Valensas prieš 6 m. 8 mėn..

Rodomi 4 įrašai - nuo 16 iki 19 (viso: 19)

Konstruktorių susitikimas 2012.12.14

• Antanas
    Participant
    Antanas

Aš taip pat namie jau :) Susitikimas pakankamai įdomus ir manau kuo tolyn tuo vis įdomesni bus. Patiko man taip pat Valensai tavo pasiruošimas. Matosi, kad labai rimtai į viską žiūri. Turim suprasti visi, kad iškarto niekas neįvyksta, o nieko nedarant taip pat neįvyks. Manau viskas pamažu pajudės, svarbu kad yra daug planų ir siekių, liko susiimti visiems norintiems ir pamažu prisidėti prie tų planų įgyvendinimo.

Andrius
    Andrius
    Participant
    AndriusAndrius

Buvo labai šaunus susitikimas ir verta susitikti. Susitikimo metu nuskambėjusi frazė (visur beginner) privertė susimastyti.
    Kodėl konstruktorius turi būti visų galų meistras? Kodėl turi žinoti pamatus, gb, įtemptąjį gb, metalą, medį, kompozitą? Apie plastmases net nekalbu.

Kažkada teko girdėti, kad atestavimo komisija prasciausiai islaikiusiems busimiems PDV dalino atestatus skirtus projektuoti medines konstrukcijas arba siule ateiti perlaikyti. Aš manau, kad retas kuris konstruktorius visą darbo laiką projektavęs gb ar metalą imtų projektuoti medines konstrukcijas pvz kaip megoje. Retas konstruktorius projektuoja įtemptąjį gelžbetonį.

Aš manau, kad reikia eiti prie konstruktorių profiliavimo ir suteikti teisę projektuoti konstrukcijas tik iš tam tikros medžiagos arba tik tam tikro tipo konstrukcijas (surenkamas gb, itemptas gb, monolitinės). Tada žinių bagažas bus didelis vienoje srityje, darbą būtų galima atlikti greičiau, medžiagų elgsena daugumoje situacijių aiški, jų apdirbimo būdai, konstrukcijų montavime pasitaikančios dažniausios klaidos, kaip suprojektuoti gaminį ar konstrukciją, kad tų klaidų būtų galima išvengti.

Atkreipsiu dėmesį ir į tai, kad net programinė įranga profiliuojama į tik tam tikras konstrukcijas. O ta programinė įranga, kuri skirta visoms konstrukcijoms – stringa, kliūna ir dar visaip kitaip gadina gyvenimą.

Rytis
    Rytis
    Participant
    RytisRytis

Aš seniai galvojau, kad būtų smagu dirbti su tam tikru konstrukcijų tipu. Bet dirbant tipinėj mažoj lietuviškoj įmonėj tai sudėtinga.
    Skiriasi mažų, vidutinių ir stambių įmonių strategija ir galimybės.

Valensas
    Valensas
    Participant
    ValensasValensas

sudėtingas čia klausimas su profiliavimu. šiaip neturime mes būti visai visų galų meistrai. tarkim medžio ir įtempto gb, mūro, nemoku arba moku tik elementariausius elementus, kompozitas retas paukštis po mūsų saule, pamatus dažniausiai kitiems atiduodame (arba pasiema), tai gaunasi, kad ir specializuojuosi – gb ir metalas.
    bet ką reiškia specializuotis? jei moku suprojektuoti sandėlių metalines konstrukcijas, tai ar mokėsiu suprojektuoti 60m angų konstrukcijas? ar tas kuris gb specas nesugebės suprojektuoti kokios paprastos dviatramės metalo sijos?
    o jei duosime atestatą tik vienai daliai, tai vadinasi individualų namą turės projektuoti medistas, mūristas, glžbetonistas ir metalistas :) prabanga :)

Rodomi 4 įrašai - nuo 16 iki 19 (viso: 19)

Prisijunkite, jei norite atsakyti į šią temą.