Šioje temoje yra 12 atsakymų, 6 dalyviai, ją paskutinį kartą atnaujino Valensas Valensas prieš 5 m..

Rodoma 13 įrašų - nuo 1 iki 13 (viso: 13)

Kursinis projektavimas


 • Rimantas D
  Participant
  Rimantas D

  Laba diena visiems,
  Bandau suprasti metalo konstrukcijų projektavimo ypatumus. Pagal duotas metodikas, kaip ir viskas suprantama, tačiau kai tenka susidurti su praktika, viskas atrodo ne taip. Mokantis neakivaizdžiai tenka daug ieškoti ir išsiaiškinti pačiam. Taigi iškilo toks klausimas:
  Turbūt visiems studijavusiems teko daryti kursinį „Darbo aikštelės projektavimas“ (žinoma iš metalo konstrukcijų. Pagal visas metodikas man šis darbas daug sunkumų nesudarė, tačiau nelabai supratau – nejaugi nėra kito metodo parinkti pagrindines aikštelės sijas. Jos ( pagal metodinėje medžiagoje pateiktą seką)projektuojamos kaip virintinės sijos. Nejaugi negalima pritaikyti pakloto sijų skaičiavimą? Praktikoje (šiaip dirbu metalinių konstrukcijų montavimo įmonėje) tik kelis kartus esu matęs virintines sijas, matyt nedideli objektai papuolė.
  Be to niekur neradau informacijos apie karkaso perimetrą jungiančių sijų skaičiavimą. Gal ne taip suprantu (dar tik mokausi) – jų apkrovos skiriasi nuo pagrindinių sijų. Tai tokie mano klausimai.
  Artėja užduotis „Sijos el. telferiui skaičiavimas“ arba kažkas panašaus. Na nerandu aš sekos kaip skaičiuojama. Gal kas turit metodine pasidalinti. Skaičiuosiu pats, man patinka. Radau daug informacijos rusiūkame tinklapyje http://bib.convdocs.org/?q=%D0%BC%D0%B5%D1%82%D0%B0%D0%BB%D0%BB%D0%B8%D1%87%D0%B5%D1%81%D0%BA%D0%B8%D0%B5+%D0%BA%D0%BE%D0%BD%D1%81%D1%82%D1%80%D1%83%D0%BA%D1%86%D0%B8%D0%B8
  Bet ten rusiškai, o man sunku suprasti.


  Sergejus
  Participant
  Sergejus

  Kokios čia gudrios metodikos? Kodėl negali susimodeliuot tą aikštelę ir pagal EN suprojektuot elementus? Kur čia tokius kursinius duoda?


  Vasil
  Participant
  Vasil

  Pasidaryk skaičiuojamąja schemą susidėk apkrovas tada ar su kompiuteriu ar rankomis susiskaičiuok įražas, o pagal tas įražas jau pažiūrėsi kokie tau skerspjūviai gaunas ir susikonstruosi kaip tau tenai sutilps išeis. O kad vienas prie vieno rastum savo konstrukcijai metodiką kaip ją padaryti vargu ar rasi jai tai nebuvo kažkada tipiniai gaminiai ar kažkas tokio.


  Vytautas Dagilis
  Participant
  Vytautas Dagilis

  Spėju KTU? Yra tekę daryti trečiam kurse berods tokį KD tai yra caro rūriko laikų metodiniai jam, ten aprašyta su senom formulėmis. Bibliotekoje turėtų būti.


  Rimantas D
  Participant
  Rimantas D

  Šiaip kai metodika iš knygelės 2011 m. VGTU.
  Prisegu skaičiavimą.
  Ko gero man labiausiai nesuprantamas skaičiavimo algoritmas – tai yra seka – kas po ko ir kodėl. Be abejo žinių trūkumas. Knygutė lyg irgi pagal eurokodą. Tiesa pačio eurokodo nemačiau. Bandžiau iš kažkur atsisiųsti, bet ten tik pataisymai. Būtų naudinga jį pamatyti pilną.


  Sergejus
  Participant
  Sergejus

  Susirask kokia britų metalo projektavimo knygutę ir skaičiuok, ten daug geriau nei šioj knygutėj, eurokodų internete pilna


  Rimantas D
  Participant
  Rimantas D

  Nerandu EC3 lietuviškai. Angliškai yra, rusiškai yra … ukrainietiškai yra. Gal padėsit?


  Sergejus
  Participant
  Sergejus

  tai naudok anglų, pagrindinės formules vienodos visuose EC skirias gi tik nacionaliai priedai


  Rimantas D
  Participant
  Rimantas D

  Ko gero teks kažkurią kalbą pirma išmokti. Na užtruksiu tada kol prie Jūsų protingais patarimais prisijungti galėsiu.

  Minde
  Minde
  Participant
  MindeMinde

  Labas del Eurokodu:

  Lietuviskos versijos yra lietuvos technikos bibliotekoje standartu skyriuje http://www.tb.lt/

  Arba standartu departamente.

  Del paciu kursiniu tai as rekomenduociau ankstesniu studentu kursinius pavartyti. Mes bent jau VGTU akademinius uzdavinius pagal ankstesniu metu darbus darydavom su savais skaiciais. Taip mokemes…

  As asmeniskai tavo minetu kursiniu nedariau tai negaliu pasidalinti, bet jei tureciau nemanau kad butu gaila uzvesti ant kelio.


  Rimantas D
  Participant
  Rimantas D

  Na kai ieškai tai ir randi. Ačiū Valensai.
  Iš tikro man ne tiek diplomas svarbu – tikrai noriu suprasti ir išmokti. Ir klaidas daryti tik tokias kurios nebūtų esminės ir mano projektuoti namai negriūtu.


  Sergejus
  Participant
  Sergejus

  Manau norint, kad namai stovėtų reikėtų kaip sakai išmokt bent vieną kalbą, nes pasitikėt lietuviškom projektavimo knygom pavojinga, ten tiek klaidų…

  Valensas
  Valensas
  Participant
  ValensasValensas

  kursinį reik daryt pagal dėstytojus ne pagal tai kaip nori. O virintinės šiaip duotos turbūt, kad apie įtempimus pamąstytum siūlėse ir šiaip, kad daugiau darbo būtų, nesvarbu, kad praktikoje gal ir neteks tokių daryti. žiūrint ką ir su kuo dirbsi.
  Sijos telferiui skaičiavimą jau tik programa mokėčiau padaryti, reikia nuo judančios apkrovos paskaičiuoti įrąžas, kai ji įvairiuose taškuose. statybinę mechaniką reiktų susirast ir būtų galima padaryti.

Rodoma 13 įrašų - nuo 1 iki 13 (viso: 13)

Prisijunkite, jei norite atsakyti į šią temą.