Pradžia Forumai Tyrimai ir projektų ekspertizės Statinio projekto ekspertizė Pamąstymui… STR1.04.04:2017 „Statinio projektavimas, projekto ekspertizė“

Šioje temoje yra 4 atsakymai, 4 dalyviai, ją paskutinį kartą atnaujino  Darius S prieš 8 mėn. 1 sav..

Rodomi 5 įrašai - nuo 1 iki 5 (viso: 5)

Pamąstymui… STR1.04.04:2017 „Statinio projektavimas, projekto ekspertizė“


 • nePetras
  Participant
  nePetras

  Sveiki,

  Manau, jau (beveik) visi pajutom šio reglamento įtaką. Konkrečiau kalbant, projekto apimtys ir detalumas turi didėti. Į smulkmenas nesigilinsiu, bet kadangi jau ir ekspertas neša atsakomybę, prasidėjo tokios pastabos, kokių seniau net nebūdavo (vienas konkretus pvz., surenkamų gaminių armavimas DP stadijoje – nebeužtenka principinio armavimo pjūvio ir apkrovų, t.y. užduoties gamintojui, kad pasiruoštų gamyklinius brėžinius). Viskas suprantama – tikslas yra gerinti projekto kokybę. BET visa tai išsireiškia į papildomas darbo sąnaudas, kas šiais laikais, kai esminis dalykas yra projekto atlikimo terminas, labai viską komplikuoja.

  Prie ko vedu… kolegos, ar ne metas baigti dempinguoti kainas ir dirbti ne už vadybininko atlyginimą? Juk mūsų darbo rezultatas nėra masinio vartojimo produkcija. Žmonės kas metus nesistatys naujo gyvenamojo namo, nekeis jų kaip mob. telefonų ar televizoriaus. Nekalbant jau apie tai, kad konstruktorių atsakomybė ir visų projektuotojų yra didžiausia. Žiūrint į dabartinę situaciją, atrodo, kad patys sau komplikuojame padėtį. Jau nekalbu apie tai, kad dideli projektai įvyksta tik tada, kai įmonė turi komandą dirbančių už 500-600eu per mėnesį, o individualių namukų projektai „kepami“ už 400eu sėdint namie ir dirbant nelegalia programine įranga. Čia vadinasi paprastai – patys sau kasamės duobę.

  Tai vat tokie pamąstymai.

  •  nePetras modifikavo temą prieš 1 m..

  Arūnas
  Participant
  Arūnas

  Sveiki.

  Giliai nepergyvenkim dėl projektų kokybės.

  Aplinkos ministerija, kaip neseniais gerais laikais , pasišnabždėjusi su Architektų sąjunga, ruošiasi leisti statybos leidimus išduoti pagal projektinius pasiūlymus. Kai kuriuose miestuose, kur architektai ir projektų derintojai yra ,,toliau pažengę“, tai jau seniai įgyvendinta. Ypač greitai leidimai bus išduoti, jei vizualizacijose  prie fasado bus pripieštas gražus medelis.

  Apie ruošiamus pakeitimus galim perskaityti tik DELFYJE, ALFoje ir Lrytas lt. Mano manymu pakeitimai turės apimti ir Statybos įstatymą ir minėtą reglamentą.

  Kaži koks perkūnas turės trenkti ir kokio stiprumo žaibas turės nušviesti  sklypo planą, kad lietuvis užsakovas , gavęs leidimą statybai dar pradėtų pats ieškoti inžinierių bent jau konsultacijai apie būsimas statybas?

  Lietuvos inžinierių sąjunga išmintingai tyli.

  Mūsų klubo žodis negirdimas. Gal nepasakomas.

  Tokie mano pamastymai.


  GintarasJocius
  Participant
  GintarasJocius

  Sveiki,

  https://www.delfi.lt/grynas/aplinka/ruosiamos-permainos-statybu-srityje-ko-laukti.d?id=76358459

  Aš iš šio straipsnio supratau, kad bus privalomos ekspertizės visiems projektams, nes straipsnyje kalbama, kad išaugs ekspertų poreikis, bus didesnė atsakomybė privačiam sektoriui. Savivaldybė tikrins tą, ką ir lig šiol visada tikrindavo, tai: statinio architektūrą, sklypo sutvarkymą, prisijungimą prie infrastruktūros ir pastato paskirtį.

  Jeigu numatomos tokios permainos, tai tie projektuotojai, kurie kepdavo projektus namuose arba niekinėje projektavimo įmonėje nesuprasdami kaip reikia projektuoti nebe praeis pro ekspertus. Privalės naudoti legalią programinę įrangą ir samdyti konstruktorius ir kitų dalių inžinierius, kad gautų statybos leidimą, o to pasekoje nebe sugebės konkuruoti kainomis ar trumpesniais terminais su normaliomis projektavimo įmonėmis. Užtenka pasiskaityti STR  „Statinio projektavimas, projekto ekspertizė“, kokie reikalavimai yra keliami kiekvienai statinio projekto daliai ir iš mano patirties kiek teko susidurti, šie reikalavimai daugeliui pigių projektuotojų yra kosminiai (nes šiuo metu projektuojant neypatingos svarbos pastatus prasmunkama ir be jų), kurie turėdami inžinerinį išsilavinimą, net nesupranta tokių žodžių kaip: atraminės reakcijos, lenkimo momentai, skersinės jėgos ir t.t.. Neturi supratimo, kad pastatas gali sugriūti ar prarasti standumą, kitaip tariant moka nubraižyti tik gražų paveikslėlį.


  nePetras
  Participant
  nePetras

  Visi gali išmokti viską ir visi gali suskaičiuoti viską. Čia tik laiko klausimas. O už papildomą laiką niekas papildomai mokėti nenori. Tai, kas darosi pastaruoju metu su ekspertais jau nenormalu. Konstruktoriai masiškai nespėja su terminais ir taip jau, dėl savo daro specifikos, kas bus dabar – net neįsivaizduoju. Pats projektavimo kokybės gerinimas yra OK, bet tokiu atveju projektavimo kaina turi koreguotis ne kažkiek procentų, o kažkiek kartų.


  Darius S
  Participant
  Darius S

  O architektai tuo tarpu kovoja už save:

  „Taip pat Rūmai, dar kartą siūlydami atkreipti dėmesį į projekto vadovo statusą, kvestionuoja, kodėl jis atsako už visus sprendinius, nepriklausomai nuo savo išsilavinimo. Rūmų siūlymu, atsakomybę turėtų nešti projektų dalių vadovai pagal kompetenciją, o projekto vadovas turėtų eiti administracines vadybininko pareigas.“

  Rūmai pateikė pasiūlymus dėl STR keitimo

  Praktiškai, sumažėjus PV atsakomybei, turėtų smarkiai kristi ir PV paslaugos įkainiai, bet abejoju ar taip bus. Projekto biudžeto „grietinėlė“ vistiek bus nugriebta.

  Kažkada sėdėjom, rašėm ir siūlėm savo pataisymus šiam STR, bet į juos nebuvo atsižvelgta. Reikalinga asociacija ar koks panašus juridinis vienetas, nes panašu kad LSIS nepajėgi pakovoti už inžinierius.

Rodomi 5 įrašai - nuo 1 iki 5 (viso: 5)

Prisijunkite, jei norite atsakyti į šią temą.