Pradžia Forumai Pamatų projektavimas Plokštuminiai pamatai Plokštuminiai pamatai

Šioje temoje yra 8 atsakymai, 5 dalyviai, ją paskutinį kartą atnaujino danila danila prieš 6 m. 11 mėn..

Rodomi 9 įrašai - nuo 1 iki 9 (viso: 9)

Plokštuminiai pamatai

 • Mykolas
  Mykolas
  Participant
  MykolasMykolas

  Ar jums teko susidurti su pamatais – plokštėm? Pvz. gyvenamiesiems nam. idėja graži: neįrengiant rūsio, plokštė kartu apimtų ir grindų plokštės funkcijas,tuo pačiu ir kainą, tiesa? bet ar praktiša?

  Tadas
  Tadas
  Participant
  TadasTadas

  Žinau, kad skandinavai tokį reikalą daro gyvenamiems nedideliems namukams. T.y. jie iškasa duobę visu namuko perimetru, pripila skaldos (berods >0,5 m) ir ant skaldos lieja pamatinę plokštę. Na bet toks atvejis, manau, tikrai brangesnis, grunto kasti reikia daug, betono reikia daug, armatūros taip pat reikia daug..

  Tadas
  Tadas
  Participant
  TadasTadas

  Ačiū už pataisymą ir naudingą nuorodą ;)

  danila
  danila
  Participant
  daniladanila

  Tokie plokštuminiai pamatai buvo įrenginėjami viename iš Veikmės pasyvių indivualių gyv. namų:
  http://www.veikme.lt/objektu_meniu/namai/pasyvieji_namai__taupantiems_zmonems_pilna_apdaila/statybu_eiga/1738?page=3&archive=0
  Kažkaip man keistokai tokie pamatai (greičiausiai dėl daug klausimų tokia abejonė susidaro), nes apkrovos nuo laikančių sienų bus perduodamos tik į ganėtinai mažą perimetrinę sijelę, kuri dėl apkrovų skirtumo (sienoms ir grindims) greičiausiai atitruks nuo plokštės, dirbs ant tampraus pagrindo (čia įvardinu po polistirolu esančią skaldą). Visa apkrova bus perduodama sijai, kuri perduos apkrovą mažu pagrindu į gruntą. Kad polistirolas laiko iki 50t/m2, tai nereiškia, kad giliau esantys gruntai perims pačio namo apkrovas be nuosėdžių, dėl kurių gali papleišėti mūras ir t.t.
  Jeigu jau didžiausios jėgos ateina į sijas pamatines, tai tik dalis plokštės įsijungia į darbą.
  pasidalinkite, kas esate projektavę tokius pamatus ir kokius pagrindinius niuansus reiktų žinoti. ;)

  Tadas
  Tadas
  Participant
  TadasTadas

  Manau esmė ir yra suprojektuoti plokštę taip, kad tos plokštės kraštai nenutrūktų, kad nesusidarytų tos sijelės. O jeigu jau tie kraštai nutrūksta, tai, manau, mūro pleišėjimas nebeišvengiamas.

  danila
  danila
  Participant
  daniladanila
  traškis wrote:
  Manau esmė ir yra suprojektuoti plokštę taip, kad tos plokštės kraštai nenutrūktų, kad nesusidarytų tos sijelės. O jeigu jau tie kraštai nutrūksta, tai, manau, mūro pleišėjimas nebeišvengiamas.

  aš turėjau omeny, kad jeigu atitruktų išilgai nuo sijelės pati plokštė, tuomet pastaroji plokštė jau neįsijungs į bendrą darbą.

  sijaplokste.JPG

  dar prikabinu skandinavų katalogą, kad kas pašpregins :cheer:
  tikrai laukiam projektavusių tokius pamatus specialistų pasisakymų ;)

  Grundbroschyr.pdf


  Dainius Glemza
  Participant
  Dainius Glemza

  Gan neblogas straipsniukas apie tokių pamatų įrengimą: http://vvnamas.wordpress.com/2011/01/14/pamato-plokste/#

  Video medžiaga: [video]http://www.youtube.com/watch?v=GLA3ZH7Kxik&feature=player_embedded[/video]

  danila
  danila
  Participant
  daniladanila

  prisidedu prie Dainiaus nuorodos dar tokia nuoroda:
  http://www.schwedenplatte.de/index.ru.html


  Pamatas
  Participant
  Pamatas

  Skalda tai drenažas pagrindui, galima ir 0,2 ar 0,15 m užpilti. Nebūtinai „nedideliems namukams“ juk bet koks pamatas tai betonas ir armatūra, tai vadinama gelžbetoniu, ir reikalinga konstrukcija apskaičiuojama pagal apkrovas. „Brangumas“ sąlyginis dalykas, kadangi pasidarius gręžtini ar juostinį pamatą šiluminiai nuostoliai visuomet bus, per visą pastato eksploatacijos laikotarpį, ir tai yra taip pat paskaičiuojama.Be jokios abejones dėl didesnės pamato/grindų šiluminės varžos reikalingas ir atitinkamas polistirolo kiekis, bet tai sutaupyti pinigai ant šildymo sąskaitų.Betono kiekis , nežymiai didesnis yra gręžtiniuose pamatuose, armatūros šiek tiek didesnis plokštėje, „rostverkine “ sija tokia pat kaip ir gręžtiniam pamate, ant grindų betonavimo vistiek reikalingas tinklas, papildomas būna tik viršutinis tinklas ir papildomi armavimai ties nešančiomis, bet labai daug priklauso nuo konstruktoriaus, „patikimumo koeficientu“ :) Brėžinyje pavaizduotas tik vienas tinklas, ir pjūvis greičiausia yra karkasinio namo. Dėl sijos atitrūkimo nuo grindų, visą pagrindą reiktų pasiruošti t.y. su 0,15-0,3, žiūrint kokios grunto sąlygos, žvyru ir susitinkanti, pasimatuojant. Tada jokių tariamų plokštės atitrūkimų ar nuplyšimų nebus.

Rodomi 9 įrašai - nuo 1 iki 9 (viso: 9)

Prisijunkite, jei norite atsakyti į šią temą.