Pradžia Forumai Metalinių konstrukcijų projektavimas Pagal STR 2.05.08:2008 Sijos projektavimas-pastovumas

Šioje temoje yra 7 atsakymai, 4 dalyviai, ją paskutinį kartą atnaujino Minde Minde prieš 6 m. 8 mėn..

Rodomi 8 įrašai - nuo 1 iki 8 (viso: 8)

Sijos projektavimas-pastovumas


 • Gedas
  Participant
  Gedas

  Sveiki,
  projektuojant metalines sijas pagal STR 2.05.08:2005 71 p. cituoju: „Sijų pastovumo nereikia tikrinti kai yra simetrinio arba su platesne gniuždomąja juosta, kurio tempiamosios juostos plotis sudaro ne mažiau kaip 0,75 gniuždomosios juostos pločio, dvitėjo skerspjūvio sijos ir kai sijos skaičiuojamojo ilgio ir gniuždomosios juostos pločio santykis neviršija reikšmių, nustatomų pagal 7.4 lentelės formules“ išeina jog dvitėjų skerspjūvių sijų pastovumo tikrinti nereikia. Patikslinkit jei klystu.
  Pridedu pav. kad geriau išeitų suprast, metalinės kolonos-dvitejai, ant jų metalinės sijos-dvitejai, bei stogo ilginiai-Z profilis. Tai užtenka patikrinti skerspjūvio laikomąją galia pagal M ir N, sienelės liaunį bei įlinkį.

  Valensas
  Valensas
  Participant
  ValensasValensas

  sveikas,
  na šitas punktas man visada buvo nesąmoningas, aš jį tiesiog ignoruodavau…
  70 punktas rašo Dvitėjo skerspjūvio sijos pastovumo tikrinimo formulė..tokia ir tokia, o 71 punkte jau gaunasi, kad dvitėjo skerspjūvio sijos pastovumo nereikia tikrinti?
  atsiverčiau snipą – tas 71p. b) – visai kitaip skamba, STR susidaro vaizdas, kad apibrėžia tris sąlygas:
  1. yra simetrinio arba su platesne gniuždomąja juosta, kurio tempiamosios juostos plotis sudaro ne mažiau kaip 0,75 gniuždomosios juostos pločio,
  2. dvitėjoms sijoms
  3. kai sijos skaičiuojamojo ilgio ir gniuždomosios juostos pločio santykis neviršija reikšmių, nustatomų pagal 7.4 lentelės formules

  o snipe dvi sąlygos:
  1. simetrinio skerspjūvio dvitėjoms sijoms, kurių skaičiuojamojo ilgio ir gniuždomosios juostos pločio santykis neviršija reikšmių, nustatomų pagal 7.4 lentelės formules
  2. su platesne gniuždomąja juosta, kurio tempiamosios juostos plotis sudaro ne mažiau kaip 0,75 gniuždomosios juostos pločio

  taigi tikrinti dvitėjėms sijoms pastovumą reikia.


  Gedas
  Participant
  Gedas

  taigi pasamprotaukim, pagal 2 punktą: „su platesne gniuždomąja juosta, kurios tempiamosios juostos plotis sudaro ne mažiau kaip 0,75 gniuždomosios juostos pločio“, kaip suprasti tą platesnę gniuždomą juostą? Gi simetrinių dvitėjų profilių tempiamoji juosta sudaro 1 gniuždomios juostos pločio (gi simetrinis). Taigi dvitėjų profilių tempiamosios juostos plotis sudaro ne mažiau kaip 0,75 ( t.y. 1) gniuždomosios juostos pločio. Nepagaunu minties šiame punkte. Ar aš ne iš tos pusės skaitau :)

  Valensas
  Valensas
  Participant
  ValensasValensas

  nu taip, irgi kvailai kažkaip skamba – jei būtų, kad tempiama sudaro ne daugiau kaip 0,75 gniuždomos, gal būtų logiškiau, nes tempiama šiaip ar taip neklumpa juosta ir kai gniuždoma juosta pakankamai stipri, kad nekluptų, sukimas neatsiranda ir ta sija išlieka stabili?


  Gedas
  Participant
  Gedas

  tai būtent. Kažko mes nedaskaitom arba ne pro tą kampą samprotaujam.


  wanadoo
  Participant
  wanadoo

  kazkokios nesamones surasytos kurios tik supainioja, is pradziu skaitant atrodo kad nereikia tikrint pastovumo, bet tai kaip tada zinot kokia ta juosta virsutine turi but, kad jau tada priimt nemazesne apatine juosta kaip 0.75 virsutines. Jei programa skaiciuoji susidedi apkrovas su koeficientais, paziuri ilinkius poslinkius itempimus ir nesuki galvos del tu visu str ir t.t dar ten ir ne tokiu keistenybiu prirasyta, kai universitete pamenu kazkuria ten dali reikejo mum mintinai ismokti tai logiskumo buvo labai nedaug ir viskas taip sudetingai parasyta per keleta lapu ka galima turbut paaiskinti keliais sakiniais. Kas lanket gako paskaitas tas suprasit, ten zmogelis is sh vaska bande spaust su savo knygelem prirasytom ir kitom nesamonem. Panasiai buvo ir kitose keliose paskaitose.

  edit: dar pamatu ir pagrindu projektavimas pagal eurokoda, berods ktu leidybos, tai visiska katastrofa su klaidom isversta tiek tekstai, tiek paciose formulese privelta nesamoningu klaidu, pagal ta knyga nu niekaip nepavyko man atlikti namu darbo teisingai, padariau jei gerai pamenu pagal rsn greztinius ir nunesiau.

  Valensas
  Valensas
  Participant
  ValensasValensas

  jei nesuki galvos dėl visų STR, tai prastai :)
  Gakas dėstė statybinę mechaniką, kuri reikalinga kiekvienam konstruktoriui, jo paskaitos visai nenuvylė lyginant su kitom
  apie ktu knygą pamatų sk pagal EC7 ir jos kokybę neverta net kalbėti

  Minde
  Minde
  Participant
  MindeMinde

  Šiaip galima skaičiuoti nebūtinai pagal STR, gali skaičiuoti pagal bet kokią metodiką, kuri yra praktiškai patikrinta, (SNIP, EC, BS, DIN, ACI).

  Vienas profesorius man buvo sakęs kad nesvarbu ar tai Eurokodas, ar indokodas, ar kinokodas, rezultate inžinierius turi suprojektuoti pastatą taip kad jis nesugriūtų pagal sau žinomą metodiką, o tikrinti gali su viso pasaulio metodikomis, rezultatas turi būti tas pats – pastatas nesuirs.

  Jei STR kažkam per painus, ir nepasitiki tais skaičiavimais, perskaičiuok kitais siūlomais metodais. Bent jau dėl savęs.

  Arba kaip čia kažkas sakė, supaprastinti iki tiek, kad galėtum paprastai medžiagų mechanikos ar statybinės mechanikos formulėmis pasitikrinti savo rezultatus.

  Aš asmeniškai kai ką nors skaičiuoju, ieškau pirmiausiai worked examples, labai patogus dalykas, tada matai realų pavyzdį, kuriuo gali pasinaudot. Visų antra medžiagų mechanikos, statybinės mechanikos principais paskaičiuoju kokios eilės skaičių turėčiau gauti, dažnai rezultatai apskaičiuoti 1 ar 2 formulėm būna neįtikėtinai tikslūs. Tada peržiūriu reglamentus. Kažką paskaičiavus, visad sveika pasitikrinti, kokia nors programa rezultatus, nedetalizuojant visko, tiesiog grubiai apskaičiuojant.

  Tada didelė tikimybė, kad konstrukcijos laikomoji galia bus, svarbiausiai NE MAŽESNĖ, negu realiai veiksianti.

Rodomi 8 įrašai - nuo 1 iki 8 (viso: 8)

Prisijunkite, jei norite atsakyti į šią temą.