Šioje temoje yra 2 atsakymai, 2 dalyviai, ją paskutinį kartą atnaujino  Jonas prieš 5 m..

Rodomi 3 įrašai - nuo 1 iki 3 (viso: 3)

SIP


 • Jonas
  Participant
  Jonas

  SIP – Structural Insulated Panel
  Ar yra konstruktorių skaičiuojančių SIP konstrukcijas Lietuvoje?
  Reikėtų pagalbos projektuojant namą su išorinėmis SIP sienomis, mūrinėmis pertvaromis, g/b perdanga, kuri remiasi į SIP ir į mūrą. Namas II aukštų. Taip pat šis namas su kabančiomis grindimis/perdanga, kuri remiasi ant retai išdėstytų polių. Atstumas tarp polių apie 5 metrai, jie jau įrengti. Projekto autoriaus ir garsios, įrengusios polius firmos konstruktorių sprendiniai labai skiriasi. Reikėtų pagalbos ieškant tiesos, optimizuojant konstruktyvą, nes dabartinis labai prieštaringas. Taip pat projekte sip nevertinta kaip nešanti konstrukcija, vertinti tik joje esantys mediniai statramsčiai…

  Taip pat domintų konstruktorius galintis suskaičiuoti ir paruošti konstruktyvą kompozitinėms konstrukcijoms gyvenamiesiems namams iš faneros/osb su EPS šerdimi (SIP). Konstrukcijos panačios į šias: http://novasip.se/galleri/nggallery/fyllinge/fyllinge
  Čia būtų ne vienkartinis projektas.


  Inziner
  Participant
  Inziner

  Yra.
  P.S. remt gb perdanga ant SIP ploksciu yra labai durnas sprendimas.


  Jonas
  Participant
  Jonas
  Inziner wrote:
  Yra.
  P.S. remt gb perdanga ant SIP ploksciu yra labai durnas sprendimas.

  Sutinku, kad kalbant apie normalią 400-500 kg/m2 gb perdangą tai neatrodo labai protinga, bet yra ir ~200 kg/m2 perdangų (teriva light), kurios sveria ne ką daugiau nei smėlbetionio stežkė ant medinės perdangos.
  Ar tai kažką keičia?
  Pagal rastą informaciją jau įvertinus ugnies poveikį gaisro metu leistina standartinio sip (2800 aukščio) ašinė apkrova yra 20-30 kN/m ribose, o 200 kg/m2 nuosavo svorio perdanga su 5-6 m tarpatramiu papildomai apkrauna SIP maždaug 6 kN/m, kas, vertinant tik skaičius, neatrodo labai daug.
  Ar čia daugiau susiję su labai skirtingu medžiagų pastovumu, elgsena ugnyje, medinės pusės savybių pokyčiais drėgmėje?
  Pamažu linkstama prie medinės perdangos, bet ji neprilygsta gb perdangai savo savybėmis, todėl ir norisi išsiaiškinti iki galo prieš padedant tašką.

Rodomi 3 įrašai - nuo 1 iki 3 (viso: 3)

Prisijunkite, jei norite atsakyti į šią temą.