Pradžia Forumai Poveikiai ir apkrovos EC1 STR ir EN 1990 apkrovų koeficientų ir apkrovų derinių koeficientų skirtumai

Šioje temoje yra 5 atsakymai, 3 dalyviai, ją paskutinį kartą atnaujino  nePetras prieš 1 m. 7 mėn..

Rodomi 6 įrašai - nuo 1 iki 6 (viso: 6)

STR ir EN 1990 apkrovų koeficientų ir apkrovų derinių koeficientų skirtumai


 • nePetras
  Participant
  nePetras

  Sveiki visi,

  Long story short: ar apkrovų koeficientai ir skaičiuotinės reikšmės pagal STR ir EC1 yra identiški, taikant nacionalinio priedo (NA) lenteles? Ar visgi yra kabliukų ir to nacionalinio priedo, pasirodo, negalima naudoti?

  Nac. priedo lentelėse tiek derinio koeficientai, tiek atsargos koef. nesiskiria nuo STR’o: 1,35*G ir 1,3*Q abiejuose.

  EC1, kaip visi žinom yra, yra 1,35*G ir 1,5*Q.

  Problema: jei aš projektuoju konstrukcijas pagal EC naudodamasis programine įranga (STAAD’as, Robotas, Dlubal, t.t.) , ar vis dar yra OK rankioti apkrovas ir derinių skaičiuotines reikšmes pagal STR ir sakyti, kad neprieštarauja Eurokodui (turint omeny nac. priedą)?


  Kęstas
  Participant
  Kęstas

  Eurokode yra kelios deriniu grupes (A, B ir C), taipogi yra palankus ir nepalankus deriniai kurie vel turi kitus koef. Gaila apie STR nieko negaliu pasakyt.


  nePetras
  Participant
  nePetras

  STR’e tas pats.

  Yra EQU (A), yra STR/GEO (B) ir STR/GEO (C). Šitas aišku. Esmė šiuose deriniuose nurodyti koeficientai – ko vertas nacionalinis priedas, kuriame po šiomis derinių grupėmis nurodyti koeficientai nesiskiria nuo STR? Ar būsiu teisus, imdamas nac. priedo koeficientus ir sakydamas, kad apkrovas surinkau pagal EC?

  Klausiu todėl, kad ekspertai nebepriima skaičiavimų programine įranga, nes ten algoritmai ir metodai iš EC (gelbžetoniui, metalui, medžiui) ir jų argumentas yra tas, kad tokiu atveju nuo pačių pradžių turi skaičiuoti pagal EC – ir su apkrovų bei derinių koeficientais iš EC. Dar konkrečiau kalbant – klausimas dėl gama 1,5 koeficiento kintamai apkrovai.


  Aidas
  Participant
  Aidas

  aš manyčiau, kad formaliai būtum teisus, kadangi nacionaliniame priede pateikiamos reikšmės gali/turi būti naudojamos skaičiuojant pagal EC metodiką. Kita vertus sveikas protas kelia klausimą ar NA autoriai iki galo įsigilinę sudarė tą EC priedą, jei reikšmės paimtos identiškos STR’e nurodytoms, ypač γQ=1,3.


  Kęstas
  Participant
  Kęstas

  Nacionalinis priedas yra pritaikytas prie kiekvienos salies (todel ir koeaficientai tokie kaip str tikriausiai, taipogi sniego ir vejo apkrovos beveik vienodos). Pagal DIN EN NA irgi ne visi koeficientai tokie kaip EC.


  nePetras
  Participant
  nePetras

  tai vadinasi skirtumai tada pačios vėjo apkrovos skaičiavime. O jis skiriasi. Negaliu apkrovos surinkti pagal STR (cz, ce koeficientai). Visas metodika skiriasi šiek tiek.

Rodomi 6 įrašai - nuo 1 iki 6 (viso: 6)

Prisijunkite, jei norite atsakyti į šią temą.