Šioje temoje yra 28 atsakymai, 13 dalyvių, ją paskutinį kartą atnaujino  Darius prieš 2 m. 5 mėn..

Rodoma 15 įrašų - nuo 1 iki 15 (viso: 29)

Kiaurymėtų perdangos plokščių remontas

 • Valensas
  Valensas
  Participant
  ValensasValensas

  Sveiki,
  turėčiau padaryti kiaurymėtų perdangų remonto, ar pakeitimo projektą.
  nuvažiavus į vietą, perdangos man atrodo baisiai, bet susprogęs tik betonas, armatūra daug kur net neapsinuoginus..
  iš pradžių buvau nusiteikęs vos ne visas jas keisti, išpjauti, padaryti kažkokius monolitinius ruožus, bet gal kai kurias galima remontuoti?

  2013-05-2812.44.02.jpg

  2013-05-2812.55.48.jpg

  2013-05-2813.10.27.jpg

  2013-05-2813.13.50.jpg


  wanadoo
  Participant
  wanadoo

  pagal ta vamzdi nuoteku matyt kad ten virsuj ne stogas, o dar kazkas yra? patalpos kazkokios ar stogas? jeigu ten ne stogas tai manyciau tik monolitinius ruozus daryt kaip pats rasei, nes gi nepriterliosi is apacios koses ji nieko nepades. Bet visgi jeigu stogas tai manyciau cia nieko baisaus kazkokiu tai budu paslepti tas skyles, kad akiu nebadytu ir viskas, tvirtumo manau joms per akis ir su tokiais pazeidimais, gyvai mates daug baisesniu tokiu ploksciu, kurios jau nezinia kiek metu jau tokios yra ir laikosi. Manyciau pigiausia butu is apacios klojini prisispaust pasidaryt plokstes virsuje skyle kazkokia, kad eitu supilti betona ir viska uzpilt, tada ir apacia lygi grazi bus. Nes prasidejus su pjaustymais kad padaryti monolita per plokstes ilgi gali prisizaist visa ta plokste gali dar nukrist, o kur pinigu kiekis kad visa tai sutvarkyt.

  Mykolas
  Mykolas
  Participant
  MykolasMykolas

  čia pusrūsis? kas dedasi viršutiniame aukšte, koks vyksta veiksmas? Dėl patikimumo, tavo vietoje išsipjovęs ties kiaurymėmis plokštės viršutinę lentyną, papildomai suarmuočiau bei užbetonuočiau smulkiagrūdžiu betonu > C16/20, iš apačios pakeliant klojinuką bent 1сm, kad po to nereiktų apdailininkam vargti kapojant išsipūtusį betoną.
  Tose vietose,kur monolitinimai ir pjovimai bus atliekami ties atraminiais pjūviais, patarčiau prieš tai gerai išsiramstyti plokštę. Dėl visa ko.

  Valensas
  Valensas
  Participant
  ValensasValensas

  čia tarpaukštinės perdangos ir denginio perdangos, įvairios, bus kokia 30 vnt su kuriom reikia kažką daryti tai tikrai.
  yra keletas tipų, kur tik ties kiaurymėmis matosi įtrūkimas – tokias manau tik remontuoti išdaužant, išpjaunant užtaisyti skiediniu? 3,4 foto
  kitos, kur jau ne tik įtrūkimas matosi, bet ir betonas atšokęs gabalais, čia tokia neįkelta, bet nedaug trūksta iki pirmos nuotraukos vaizdo – tokių plokščių likusios laikomosios galios nežinau kaip atspėti, todėl galvoju kažkaip stipriai stiprinti, keisti, nevertinant jų kaip laikančių, nes neaišku kas iš to betono liko ir tos armatūros, kai prie jos neliko betono?
  ir dar antroje foto yra keletas, kur prie pat atramos išsprogęs betonas, parūdijusi armatūra, tai po tokia gal papildomai kampuotį atraminį padėti, nuvalyti ir užtaisyti skiediniu?

  danila
  danila
  Participant
  daniladanila

  o tai matavotės kiek yra išlinkusios tos perdangos tarpatramio vidury?
  gal čia neeksploatuojamas buvo pastatas su kiaurais langais ir galėjo patekti lietaus vanduo bei sniegas, kuris padarė savo. Keista, kad tik tokie lokalizuoti defektai, o ne per visą perdangos ilgį ar skersai.
  Ar nešančios sienos suskilinėjusios ir yra avarinės būklės plyšiai?
  Kažkaip tie atšokimai tik nufotkinti ties beveik atramomis. ar eina išilginiai pjūviai palei perdangos išilgines skyles. Juk yra tipinių katalogų tuštumėtų perdangų, tai atsimušę betoną ties armatūrą, pasimatuotuomėte diametrą ir pagal plokštės gabaritus eitų rasti katalogą tipinių perdangų. Iš tai primestumėt kiek tarkim eleminuotų apatinių darbinių armatūrų ir pan.
  Kas liečia stiprinimą, tai įdedu sprendimo būdus:

  1_2013-06-04.JPG

  2_2013-06-04.JPG

  3_2013-06-04.JPG

  4.JPG

  Valensas
  Valensas
  Participant
  ValensasValensas

  dėkui, tą stiprinimo katalogą pavartysiu
  įlinkių aišku kad nėra jokių, nes laiko tik savo svorį šiuo metu ir susproginėjo aišku todėl, kad buvo viskas kiaura be langų ir be stogo. sienos pusė velnio, padarė bandymus, stiprumas kažkiek sumažėjęs, bet ne kritiškai.
  daugumoje vietų plyšimai išilgai perdangų, kokios perdangos žinau, čia DP projektas 2008 darytas.

  Valensas
  Valensas
  Participant
  ValensasValensas

  Šiaip iš istorijos:
  statiniui buvo daryta ekspertizė prieš metus – pavadinimas Dalinės statinio ekspertizės aktas.
  Tos ekspertizės išvados susijusios su perdangomis: „iki įrengiant grindų dangos sluoksnius, pažeistos perdangų plokštės turi būti sustiprintos pagal tam parengtą darbo projektą“ (lyg to negalėtų nustatyti bet kuris kaimietis)
  Daugiau apie plokštes yra tik foto ir pažeistų plokščių planas. Jokių armatūros matavimų, patikslinimų ar sudėtos pagal projektą, kiek armatūros nurūdijusios, likusios galios vertinimo nėra.
  Aš pats ir jūs jeigu estate tik PDV, teisiškai statybos aikštelėje pasivaikščioję nieko negaliu nuspręsti, nes neturiu statinio dalies ekspertizės vadovo atestato.
  Beje, po darbais pasirašęs ekspertas turi tik statinio ekspertizės vadovo atestatą, bet ne statinio dalies ekspertizės vadovo atestatą.
  Taigi remiantis tomis išvadomis turiu jas sustiprinti.

  Andrius
  Andrius
  Participant
  AndriusAndrius

  Nėr pinigų tempti laboratoriją į objektą :D

  Mykolas
  Mykolas
  Participant
  MykolasMykolas

  Ar buvai nuvažiavęs į vietą apsižiūrėti?


  Vasil
  Participant
  Vasil

  sveiki, nenoriu kurti kitos temos , bet gal kartais yra zmoniu kas susidure su itemptos armaturos armuotomis perdangos plokstemis , kaip ten atrodo tie inkarai, visas armavimas , kaip ten jas supjausto ir pjuvio vietose inkaruoja armatura?


  Andrius
  Participant
  Andrius

  coccaine, pabandyk pasiziureti rusiska UK-1 kataloga darbo brezinius, ten manau pakankamai rasi tau reikiamos informacijos. ;)


  Andrius
  Participant
  Andrius

  valensa, tokias plokstes nebai kaip ir besustiprinsi (ziurint i foto jos atrodo nlb kaip ;) ). Kazka, kad gautusi pigiau ir butu greiciau, yra galimybe daryti su chemija, armaturiniais tinkliukais ir torkretiniu betonu.
  Tik ar nebutu pigiau ir paprasciau po apacia ar virs sios perdangos lieti nauja monolita, aisku, jei yra aukscio is vienos ar kitos puses. ;)

  Valensas
  Valensas
  Participant
  ValensasValensas

  pakalbėjau su tokiu buvusiu vyr. inžinierium. kad ir paprašyčiau kažkokių vertinimų konstrukcijų vistiek kažkokių tikslių išvadų negaučiau. realiai – kas perdangai tokio, kad jos apatinis betonas atšokęs, jei skaičiavimuose jis vistiek nevertinamas, kadangi yra tempiamoje zonoje? kas tai armatūrai atistikę nėra aišku – greičiausiai daug kur parūdijusi, kai kur smarkiai, kai kur vosvos. Čia tokių dalykų smarkiai neinvestavęs neišsiaiškinsi (pagal mano išmanymą)
  Kur betonas vosvos įtrūkęs, nurodžiau jį nudaužyti, nuvalyti, armatūrą padengti antikorozija ir užtaisyti remontiniais skiediniais.
  Kur perdangų betonas atšokęs labiau, ten armatūros nevertinau, sudėjau plienines IPE sijas į skyles, užbetonavau, suskaičiavau kaip tėjines gb sijas armuotas standžia armatūra.
  Manau, kad taip bus teisinga.


  Anonimas
  Anonimas
  Valensas wrote:
  realiai – kas perdangai tokio, kad jos apatinis betonas atšokęs, jei skaičiavimuose jis vistiek nevertinamas, kadangi yra tempiamoje zonoje?

  realiai, ko toliau, tuo labiau suprantu, kad absoliuti dauguma inzinieriu(o tarp ju ir atestuotu, ir ale patyrusiu) visiskai neismano gelzbetonio darbo.

  Valensas
  Valensas
  Participant
  ValensasValensas

  na ne toks jau aš ir patyręs, o kad daugybė neišmano tai neabejoju, ar visiškai, ar tik kažko neišmano – tai ktias klausimas.

Rodoma 15 įrašų - nuo 1 iki 15 (viso: 29)

Prisijunkite, jei norite atsakyti į šią temą.